Google Çığrından Çıkmış!

Arkadaşlar merhaba. Bu yazıyı daha önce bir kez hesabı saçma sebeplerden(icon resmi ve com.haber.haberler gibi bir paket adı kullanma sebepleriyle) kapatılmış birisi olarak yazıyorum. YGS ve LYS sınavları için video konu anlatım uygulamalarım vardı bunlar bir seri şeklinde uygulamalardı. Kullanımını artırmak için Google Cloud Message yerleştirmek istedim haliyle kullanıcı hesap bilgilerine GCM kayıt esnasında ihtiyaç duyuyordum kimlik erişim izni almak durumunda kaldım. Dün gece 5 tane uygulamama bu güncellemeyi getirdim. Sabah gördüm ki toplam 4 tane uygulamam kalmış. Bir tanesini silmiş.

Adamlar artık kendi verdikleri apileri kullananları da kapatıyorlar. Hadi kapattın diyelim niye 1 tane. Aynı işi diğer dört uygulamama da yaptım halbuki? Api kullananı kapat, tipini beğenmezsen kapat. Pes artık pes!

 

dermanx

7, 21/12/2014 - 18:09
Mehmet bey uygulamadaki videoları nereden gösteriyordunuz. Uygula içerisinden url yönlendirmesi yaptırmadan video player den mi videoyu gösteriyordunuz, yoksa youtube video api mi kullanıyordunuz.?

55akif55

7, 21/12/2014 - 22:01
youplayer api

  0

  Mert Oral

  21 Aralık 2014

  Google hep böyle... Bol geçmiş olsun. Bence telif sıkıntısı olmayan uygulamaları geliştirmeye yönelmelisiniz. 

  0

  Tayfun DEMİRBAŞ

  FIT Solutions - 21 Aralık 2014

  Merhaba Mehmet,

  Benim aynı şekilde geçenlerde Karikatürler adlı uygulamam silindi marketten. Birkaç arkadaşıma daha böyle oldu ama sebep belli telif hakkı. Bana googleden ayrıntılı bir şekilde mail geldi. Uygulama içerisinde kullandığım resimlerin sahipleri uygulamayı şikayet etmiş ve uygulamada marketten kaldırılmış. Büyük ihtimallde sizin uygulamanız içindeki video eğitimlerinin sahibi de şikayet etmiş olabilir. Google telif hakkına çok önem veriyor. Özellikle şirketler uygulamayı şikayet ettiğinde hemen kaldırıyorlar marketten uygulamayı. Artık uygulama geliştirirken telif haklarına çok dikkat etmek gerekecek. 

   55akif55

   7, 21/12/2014 - 13:34
   Hocam o şekilde değil. Bendeki videolarda telif hakkı sorunu yok. Birde toplam 5 uygulamam var biri fizik biri kimya biri mat vs... sadece bir tanesi askıya alınıyor. Diğerlerine birşey olmuyor? Kafalarına göre iş yaptıklarını düşünüyorum. Birde şikayet için vakitleri olacaklarını sanmıyorum çünkü mail güncellendikten hemen sonra geldi.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.